Веселка

З дітьми працюють вихователі:

Діхтяренко Людмила Григорівна ,

Миронюк Тетяна Зіновіївна

Помічник вихователя:

Вовк Світлана Вікторіївна

У групі виховується 19 дітей .

" Ранкова гімнастика – це круто"

ПІд таким девізом діти середньої групи " Веселка" виконують ранкову гімнастику на свіжому повітрі. Доведено, що регулярні заняття ранковою зарядкою надають загальнооздоровчу дію, підвищують імунітет, стимулюють діяльність усіх систем організму, покращують сон, апетит і загальне самопочуття. Велика увага під час проведення ранкової гімнастики приділяється формуванню правильної постави, рухових навичок, координації рухів, просторового орієнтування, розвитку фізичних якостей: швидкості, спритності, сили, гнучкості.


Заняття " Осіннє дерево"(уривок заняття)

«Хто вона, ота красуня

В золотім намисті,

Що без пензля і без фарб

Скрізь малює листя ? (осінь)


Гра »Осінь-господиня»

– Тихо осінь ходить гаєм, всі дерева роздягає які ?

(дуби, і берези, і клени, тополі, горобину, яблуню і т.д.

- Зеленими залишаються тільки …(ялина і сосна.)

- Почала збирати осінь у теплі краї птахів. Яких? (ластівок, шпаків, соловії, качок….)

- Змусила готуватись до зими тварин. Яких? (білок, ведмедів, їжаків …)

- Ведмідь готує собі – що?(барліг)

- Зайчик міняє …..(шубку)

- Білочка ….(запасається горішками в дуплі)

– Діти, пригадайте осінні місяці.

– Чому вони так називаються?

- Давайте пригадаємо прислів’я та приказки про осінь.

- Вправа «Звуки осені»

Пригадаймо, друзі, вмить

Як осінь листячком шумить?(ш-ш-ш)

Як вітер стиха повіває

І наші вітрячки гойдає?(с-с-с)

Як дощик капає в садках

Хвилює воду на річках?(кап-кап-кап)

А тепер, діти , я вам пропоную піти у художню майстерню і намалювати чарівницю-осінь.


"Прощавай щедра ,золота Осінь!"-так називається розвага ,яка відбулася нещодавно в ЗДО№2 "Берізка" для дітей середньої групи.

Вихованці дуже були задоволені,веселились,співали пісень,танцювали таночки з парасольками ,хлопчики були грибочками,грали в цікаві ігри!!!Щедрій пані Осені діти на згадку подарували портрет,а за це Оінь іх пригостила своїми смаколиками з саду.


"Чим більше майстерності в дитячій руці,тим більше розумніша дитина":наголошував В.А.Сухомлинський. Заняття з образотворчого мистецтва з використанням нетрадиційної техніки малювання допомагають дітям розкрити свою особистість,індивідуальні здібності та неповторність,так вважає вихователь групи"Веселка"- Діхтяренко Людмила Григорівна. Діти середньої групи ЗДО№2 "Берізка" полюбляють заняття з образотворчого мистецтва.Малюючи осінні листочки використовували нетрадиційний метод малювання з нанесенням фарби на листок і роблячи відбиток на аркуш паперу.

Т.Г.Шевченко – великий український народний поет. Життя нашого генія таке дивне, що слухаючи про нього, можна було б сказати, що це якась легенда, коли б усе те не було правдою. Робота по ознайомленню з життям та творчістю Кобзаря проводиться систематично і в певній послідовності. Зміст такої роботи полягає в ознайомленні із його життєвим та творчим шляхом; формуванні почуття патріотизму, ставлення до рідної мови; вихованні морально-духовних цінностей дошкільників. Необхідно відзначити, що така робота сприяє всебічному розвитку дітей, розвиваючи у них не тільки мовлення, але і такі розумові здібності, як пам’ять, увага, мислення. Для того, щоб показати дітям якою милозвучною і мелодійною є наша українська мова, мова нашого Кобзаря, спонукаємо дітей вслухатися в її звучання.


Зацвіла в долині

Червона калина,

Ніби засміялась

Дівчина-дитина.

Любо, любо стало,

Пташечка зраділа

І защебетала.

Почула дівчина,

І в білій свитині

З біленької хати

Вийшла погуляти

У гай на долину.

Готуємося до Великодня

Свято Пасхи недалечко,

Діти звичай бережуть, –

Розмальовують яєчка,

Пишні пасочки печуть.

Великдень – одне з найбільших й найшанованіших християнських свят. Великдень – родинне свято! Збереження народних звичаїв, обрядів та традицій, донесення важливості свята, лягає на і плечі вихователів — розповісти, «що таке добре, а що таке погано», навчити дітей відповідати за свої вчинки. Великдень - це свято,до якого потрібно ретельно підготуватися.Діти середньої групи готувалися:прикрашали яйця-робили зернівки,вчили пісень ,грали в ігри,водили хороводи.